Menu Zamknij

Fotoblog

9 czerwca klasy 1A, 1B, 2CG, 2FG oraz 3AP wybrały się na wycieczkę do parku „Dolina Wkry” w Pomiechówku. To miejsce wypoczynku, rekreacji i edukacji, wkomponowane w naturalny krajobraz lasów pomiechowskich i doliny Wkry. Uczniowie uczestniczyli w grze terenowej i poszukiwali słodkiego skarbu, był również spacer w koronie drzew, a na zakończenie wycieczki zorganizowano ognisko. Była dobra zabawa i odpoczynek na łonie przyrody.

1 czerwca – Dzień dziecka. Atrakcją były gry terenowe w Parku Skaryszewskim. Okazało się, że tego dnia w parku było wielu naszych koleżanek i kolegów ze szkół na Kamionku. 

I kolejne zdjęcia, tym razem kolegów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Tak, nie mamy boiska. Ale kilka kroków od szkoły jest Park Skaryszewski, gdzie pięknie jest w każdym miesiącu roku. Niedaleko jest też fabryka Wedla i Czekoladowy Sklep. W miniony piątek zawędrowała w te okolice prawie połowa szkoły 🙂

Sebastian i Sebastian podczas zajęć w pracowni technicznej. Przyszli stolarze? Jeden z Sebastianów uparcie powtarza, że w przyszłości chce być stolarzem. 

Galeria prac

Starsi mieszkańcy Kamionka wciąż pamiętają, że przed laty w naszej szkole działała stołówka, gdzie można było kupić obiad. Posiłki, które wszystkim smakowały, przygotowywali uczniowie w ramach nauki zawodu.

Kucharze gotowali, a przyszli introligatorze oprawiali dzienniki urzędowe, między innymi dla PKP i urzędów centralnych. Prężnie działały pracownie krawieckie, zabawkarskie i kaletnicze. Dziewczęta szyły fartuchy dla lekarzy i pielęgniarek ze szpitala przy ul. Banacha, ubrania i zabawki dla dzieci z warszawskich domów dziecka.

Szkoła na Skaryszewskiej od zawsze uczyła pracy i dawała zawód. Tak dzieje się i dziś. W galerii pokazujemy prace uczniów wykonane w szkolnych pracowniach. 

Pracownia rekodzieła artystycznego

Pracownia techniczna

Dostosowanie