Festyn na Skaryszewskiej

festyn-izba

Nieco z opóźnieniem (z powodu przerwy technicznej na serwerze) publikujemy dziś zdjęcia z Festynu „Siekiera, motyka i dwie deski/ Już jesteśmy na Skaryszewskiej”, który odbył się 8 czerwca i była to już 11. edycja święta ulicy Skaryszewskiej.

Nie mogło nas zabraknąć na festynie. Nasza szkoła jest ważnym miejscem na tej małej praskiej ulicy. W budynku, w którym odbywają się obecnie lekcje, w czasie II wojny światowej Niemcy zorganizowali obóz przejściowy dla Polaków. Dziś o tej historii przypomina krzyż przed szkołą, tablica pamiątkowa na jej murach i Izba Pamięci, którą utworzyli byli pracownicy szkoły. Jest to niezmiernie ciekawe miejsce dla osób interesujących się historią. Podczas festynu Izbę odwiedziło wielu mieszkańców stolicy. Już we wrześniu nasza Izba Pamięci zostanie przeniesiona do innych sal w szkole i jest pomysł, by była ona udostępniana dla zwiedzających oraz uczniów innych szkół. Już teraz zapraszamy.

Przy okazji ogromne podziękowania należą się nauczycielom – Arturowi Drobotowi-Królowi, Teresie Gronek, Joannie Kropiewnickiej, Joannie Legdowicz, Urszuli Lenkiewicz, Dorocie Podporze, Małgorzacie Rosie, Annie Wrotek – oraz naszym harcerzom za pomoc w organizacji imprezy i występy artystyczne.