Witamy nowych uczniów i nauczycieli

Tegoroczny początek roku szkolnego różni się od poprzednich. Naukę rozpoczął tak zwany podwójny rocznik, czyli absolwenci szkół podstawowych i uczniowie ostatniej klasy gimnazjów, które zostały wygaszone podczas reformy edukacji. Ta sytuacja spowodowała, że liczba przyjętych uczniów zwiększyła się znacznie.  Obecnie jest 11 klas w Szkole Przysposabiającej do Pracy i 16 klas w Szkole Branżowej I stopnia. Dlatego w drugiej części budynku, gdzie jeszcze do niedawna było przedszkole, urządzono sale dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Są też nowi nauczyciele.

Tak wielu nowych uczniów i nauczycieli to nowość w ostatniej historii szkoły. Ale przecież nie zawsze byliśmy małą szkołą. Starsi stażem nauczyciele pamiętają czasy, kiedy na Skaryszewskiej uczyło się ponad 700 uczennic (tak, bo kiedyś byliśmy tylko szkołą dla dziewcząt). Damy radę! – I bardzo serdecznie witamy w naszych murach wszystkich uczniów pierwszych klas i nowych nauczycieli – mówi Magdalena Mecha, dyrektor szkoły.

Minister Edukacji Narodowej: Powodzenia!

Życzenia Ministra Edukacji Narodowej na rozpoczynający się rok szkolny 2019/2020

02.09.2019

Drodzy Uczniowie,

w tym szczególnym dniu, kiedy pełni wrażeń po wakacyjnych przygodach wracacie wreszcie do szkoły, życzę abyście jak najlepiej wykorzystali rozpoczynający się czas nauki. Korzystajcie ze wszystkich szans jakie daje Wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi.

Nie bójcie się zadawania pytań oraz poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, ale zawsze starajcie się je przezwyciężać. Nie zapominajcie również o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc swoich wychowawców i nauczycieli.

Życzę, aby czas spędzony w szkole był okazją do nawiązania wielu trwałych przyjaźni, rozwijania pasji oraz zainteresowań. Niech będzie źródłem wielu sukcesów i niezapomnianych wspomnień, które pozostaną z Wami na długo.

Powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020!

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej